loader

W gabinetach stomotologicznych DENTMAX prowadzimy zabiegi w szerokim zakresie chirurgii stomatologicznej, m.in.:

  • implantologia
  • sterowana regeneracja kości
  • bezbolesne usuwanie zębów
  • resekcja wierzchołka korzenia zębowego
  • hemisekcja

STEROWANA REGENERACJA KOŚCI

Opercaja ta polega na umieszczeniu, w rekonstruowanej okolicy kości, materiału kościozastępczego. Dodatkowo materiał ten pokrywany jest specjalną błoną, która chroni renegerowany obszar przed wrastaniem tkanek miękkich. W wyniku działania procesów regeneracyjnych, materiał po kilku miesiącach ulega przebudowie na tkankę własną. Dzięki regeneracji, w tkankę można z powodzeniem wprowadzić implanty stomatologiczne.

RESEKCJA

Zabieg resekcji wykonywany jest w sytuacji kiedy leczenie kanałowe nie jest już możliwe. Polega on na usunięciu korzenia lub jego fragmentu, który zawiera nieoczyszczoną i niewypełnioną część kanału. Podczas przeprowadzanego zabiegu otwierane są tkanki miękkie, w okolicy korzenia, aby odsłonić kość i usunąć zakażoną lub zapalnie zmienioną tkankę łącznie z wierzchołkiem korzenia. Aby uszczelnić koniec kanału wypełnia się go wstecznie i zamyka specjalnym cementem, a dziąsła zaszywa się. Po paru miesiącach miejsce to wypełni się nową kością.

HEMISEKCJA

Zabieg ten to 'dodatkowa szansa' dla zębów (wielokorzeniowych), które przeznaczone zostały do usunięcia. Polega on na odseparowaniu części korony i korzenia w obrębie zęba, którego występuje stan zapalny, i ich usunięciu (dotyczy to wyłącznie nieodwracalnych zmian patologicznych). Dzięki hemisekcji możliwe jest zachowanie zdrowej części zęba, w konsekwencji umożliwiając jego pełną, protetyczną, odbudowę. Hemisekcja jest zabiegiem niezbędnym w uszkodzeniach pojedynczych korzeni, w nastepstwie m.in. złamań korony i korzeni zęba, głębokiej próchnicy czy też niewłaściwego leczenia kanałowego, co jest powodem powstania zmian okołowierzchołkowych.

Umów się na wizytę

Zadzwoń do nas, skontaktuj się mailowo lub po prostu przyjdź osobiście do gabinetu, do którego masz akurat najbliżej.Gabinet ul. Poniatowskiego

NZOZ DENTMAX
ul. Poniatowskiego 76/3
71-121 Szczecin

Godziny otwarcia
Pon - Pią: 9:00 do 20:00
Sob: 10:00 do 14:00
Nie: Nieczynne

tel.: 91 48 61 838
kom.: +48 604 49 59 13
info@dentmax.plGabinet ul. Podhalańska

NZOZ DENTMAX
ul. Podhalańska 8/1
70-452 Szczecin

Godziny otwarcia
Pon - Pią: 9:00 do 20:00
Sob: 9:00 do 15:00
Nie: Nieczynne

tel.: 91 43 34 998
kom.: +48 508 131 405
info@dentmax.plGabinet ul. Zdrojowa

NZOZ DENTMAX
ul. Zdrojowa 6
78-320 Połczyn Zdrój

Godziny otwarcia
Pon - Pią: 9:00 do 20:00
Sob: Nieczynne
Nie: Nieczynne

kom.: +48 500 119 445
info@dentmax.pl

UMOWA Z NFZ

W naszych gabinetach istnieje możliwość wykonywania zabiegów refundowanych przez
Narodowy Fundusz Zdrowia.