loader

Protetyka zajmuje się odbudową oraz odtwarzaniem braków uzębienia powstałych na skutek ich uszkodzenia lub utraty (np. w skutek zabiegu onkologicznego czy wypadku).

Dzięki zabiegom protetycznym możliwe jest przywrócenie pełnego uzębienia, które wygląda jak naturalne. Możliwość odbudowy uzębienia w bardzo dużej mierze wpływa na nasze samopoczucie i podnosi naszą samoocenę.

W gabinetach DENTMAX proponujemy następujące formy uzupełniania uzębienia:

  • Wkłady koronowe (inley, onley)
  • Wkłady koronowo-korzeniowe
  • Porcelanowe korony i mosty
  • Mosty adhezyjne
  • Protezy nylonowe - elastyczne
  • Protezy szkieletowe
  • Protezy bezklamrowe
  • Protezy natychmiastowe
  • Protezy akrylowe częściowe i całkowite


WKŁADY KORONOWE INLAY/ONLAY

Odbudowują brakujące części korony zęba i bardzo często są alternatywą dla wypełnień kompozytowych czy koron protetycznych. Wykonuje się je w zębach po zakończeniu leczenia kanałowego, gdzie ubytek zębiny nie jest na tyle znaczny, aby konieczne było stosowanie korony. Onlay'e dostępne są zarówno jako wypełnienia z materiałów kompozytowych, porcelany, stosuje się także tzw. stopy szlachetne (np. złoto).

WKŁADY KORONOWO-KORZENIOWE

Uzupełnienia te stosuje się w zębach z zachowanym korzeniem własnym, dzięki czemu możliwa jest odbudowa brakującej części koronowej zęba (np. z powodu jej złamania). Wkłady te wykonuje się z metali szlachetnych, z domieszką złota, oraz nietradycyjnych metali nieszlachetnych (np. stop bezniklowy, cyrkon, włókno szklane).

PORCELANOWE KORONY I MOSTY

Korona to odbudowa zęba wykonana z porcelany imitująca kształtem i kolorem naturalny ząb. Mosty wykonuje się na oszlifowanych zębach własnych lub implantach. Najczęściej składa się on z dwóch koron i przęsła mostu imitującego brakujące zęby. Korony i mosty wykonywane są na podbudowie metalu lub złota lub pełnoceramiczne (bezmetalowe) dla znacznie lepszej esteyki.

MOSTY ADHEZYJNE

Specjalny rodzaj mostów protetycznych utrzymujący się na sąsiadujących zębach za pomocą tzw. retainerów oraz specjalnych 'skrzydełek'. Do mocowania mostu używa się żywicy kompozytowej. Zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności tradycyjnego szlifowania zębów, aby możliwe było nałożenie dodatkowych koron do zamocowania mostu. Mosty adhezyjne sotsuje się przy niewielkich brakach zębowych właśnie z uwagi na konieczność mocowania ich na zębach sąsiadujących z ubytkiem.

PROTEZY SZKIELETOWE

Protezy szkieletowe należą do ruchomych uzupełnień protetycznych. Wykonuje się je przy brakach zębowych zbyt rozległych, w których nie jest możliwe zastosowanie mostu. Główną ich częścią jest metalowy szkielet zaopatrzony w klamry. Część metalowa jest na tyle cienka i zredukowana, iż nie powoduje praktycznie żadnego dyskomfortu podczas codziennego użytkowania. Klamry odpowiedzialne są za utrzymanie protezy na podłożu.

PROTEZY BEZKLAMROWE

Protezy mocowane na specjalnych, precyzyjnych zasuwach lub zatrzaskach, które skolei mocowane są do koron porcelanowych sąsiadujących z uzupełnianym ubytkiem. Dzięki temu, w przeciwieństwie do tradycyjnych protez udało się praktycznie całkowicie wyeliminować widoczność elementów mocujących. Daje to pacjentowi zdecydowanie większą pewność siebie oraz zadowolenie z użytkowania.

PROTEZY NATYCHMIASTOWE

Protezy te zakładane są zaraz po usunięciu zęba lub zębów. Takie rozwiązanie stosuje się u osób, które nie mogą pozwolić sobie na funkcjonowanie bez uzębienia (np. z racji wykonywanego zawodu). Przed założeniem protezy natychmiastowej przeprowadza się ekstrakcję zębów - same protezy wykonywane są najczęściej z akrylu w kolorze, dopasowanym do pozostałego, własnego uzębienia.

Umów się na wizytę

Zadzwoń do nas, skontaktuj się mailowo lub po prostu przyjdź osobiście do gabinetu, do którego masz akurat najbliżej.Gabinet ul. Poniatowskiego

NZOZ DENTMAX
ul. Poniatowskiego 76/3
71-121 Szczecin

Godziny otwarcia
Pon - Pią: 9:00 do 20:00
Sob: 10:00 do 14:00
Nie: Nieczynne

tel.: 91 48 61 838
kom.: +48 604 49 59 13
info@dentmax.plGabinet ul. Podhalańska

NZOZ DENTMAX
ul. Podhalańska 8/1
70-452 Szczecin

Godziny otwarcia
Pon - Pią: 9:00 do 20:00
Sob: 9:00 do 15:00
Nie: Nieczynne

tel.: 91 43 34 998
kom.: +48 508 131 405
info@dentmax.plGabinet ul. Zdrojowa

NZOZ DENTMAX
ul. Zdrojowa 6
78-320 Połczyn Zdrój

Godziny otwarcia
Pon - Pią: 9:00 do 20:00
Sob: Nieczynne
Nie: Nieczynne

kom.: +48 500 119 445
info@dentmax.pl

UMOWA Z NFZ

W naszych gabinetach istnieje możliwość wykonywania zabiegów refundowanych przez
Narodowy Fundusz Zdrowia.