loader

Do zabiegów profilaktycznych, wykonywanych w naszych gabinetach stomatologicznych należą:

  • przeglądy
  • piaskowanie
  • skaling
  • lakowanie
  • fluoryzacja
  • instruktaż dbania o higienę jamy ustnej

PRZEGLĄD

Podczas przeglądu lekarz sprawdza stan uzębienia pod kątem zdrowia szkliwa zębnego, ognisk próchnicy czy ubytków. Dodatkowo, podczas prawidłowo przeprowadzonej kontroli, sprawdzany jest także stan dziąseł.

PIASKOWANIE

Efektem naszej codziennej diety (picia kawy, herbaty, soków, spożywania posiłków) są osady i przebarwienia. Piaskowanie polega na usunięcie osadów powstających na naszych zębach każdego dnia, zanim one się jeszcze zmineralizują (czyli utwardzą, tworząc kamień nazębny). Dodatkowo czyszczone są także przestrzenie międzyzębowe, co pozwala uchronić zęby przed paradontozą. Zabieg wykonywany jest przy użyciu aparatu, który pod bardzo dużym ciśnieniem wyrzuca mieszankę dwuwęglanu sodu, powietrza i wody. Jest całkowicie bezbolesny, a jego wykonywanie zaleca się co najmniej dwa razy do roku.

SKALING

Zabieg polega na usuwaniu kamienia nazębnego, powstałego w wyniku zmineralizowania się osadów. Przy skalingu wykorzystuje się urządzenie ultradźwiękowe (tzw. Skaler), którego końcówka drag z częstotliwością kilkudziesięciu tysięcy razy na sekundę. Tak wysoka częstotliwość drgań rozbija kamień nagromadzony na powierzchni zęba oraz przy zębodołach. Z uwagi na bardzo wysoką częstotliwość pracy skalera, emitowany przez urządzenie dźwięk z całą pewnością nie należy do miłych dla ucha. Zabieg sam w sobie nie jest bolesny, aczkolwiek wiele zależy od wrażliwości każdego pacjenta.

LAKOWANIE

Zęby nie sa nigdy idealnie równe – zrówno a w wyniku ścierania szkliwa powstają tzw. bruzdy, w których odkładają się fragment jedzenia. Takie miejsca są niezwykle trudne do wyczyszczenia, co sprzyja powstawaniu próchnicy. Lakowanie to nic innego jak pokrycie tych właśnie zagłębień i bruzd specjalnym preparatem, który wyrównuje powierzchnię zęba, wypełnia zagłębienia, chroniąc zęby przed odkładaniem się resztek pokarmów. Zalecane jest poddawanie lakowaniu zębów, w okresie co najmniej 3 miesięcy od ich wyrżnięcia.

FLUORYZACJA

Zabieg nazywany też inaczej lakierowaniem. To powlekanie zębów preparatem o wysokiej zawartości fluoru, który wzmacnia zęby i zwiększa ich odporność na próchnicę. Fluoryzację wykonuje się nie tylko u dzieci, ale także I osób dorosłych. Zabieg ten, podobnie jak piaskowanie, powinno się wykonywać co najmniej dwa razy w roku (częstsze wykonywanie zabiegu uzależnione jest wyłącznie od skłonności uzębienia do próchnicy oraz codziennej higieny). Co ważne – zabieg ten można także wykonywać bezpośrednio po piaskowaniu.

Umów się na wizytę

Zadzwoń do nas, skontaktuj się mailowo lub po prostu przyjdź osobiście do gabinetu, do którego masz akurat najbliżej.Gabinet ul. Poniatowskiego

NZOZ DENTMAX
ul. Poniatowskiego 76/3
71-121 Szczecin

Godziny otwarcia
Pon - Pią: 9:00 do 20:00
Sob: 10:00 do 14:00
Nie: Nieczynne

tel.: 91 48 61 838
kom.: +48 604 49 59 13
info@dentmax.plGabinet ul. Podhalańska

NZOZ DENTMAX
ul. Podhalańska 8/1
70-452 Szczecin

Godziny otwarcia
Pon - Pią: 9:00 do 20:00
Sob: 9:00 do 15:00
Nie: Nieczynne

tel.: 91 43 34 998
kom.: +48 508 131 405
info@dentmax.plGabinet ul. Zdrojowa

NZOZ DENTMAX
ul. Zdrojowa 6
78-320 Połczyn Zdrój

Godziny otwarcia
Pon - Pią: 9:00 do 20:00
Sob: Nieczynne
Nie: Nieczynne

kom.: +48 500 119 445
info@dentmax.pl

UMOWA Z NFZ

W naszych gabinetach istnieje możliwość wykonywania zabiegów refundowanych przez
Narodowy Fundusz Zdrowia.